Телеканалу «Україна» призначено позапланову перевірку

На засіданні Національної ради 21 квітня призначено позапланову перевірку телеканалу «Україна» у зв’язку з численними зверненнями громадян щодо трансляції мовником 66 серії серіалу «Не зарікайся».

Провівши 13 квітня 2016 року моніторинг мовлення ТОВ «Телерадіо«Україна», регуляторний орган зафіксував трансляцію телесеріалу «Не зарікайся» (виробництва ТОВ «Фронт Сінема» на замовлення ТОВ «Телерадіо«Україна»), де, зокрема в 66 серії цієї мелодрами, позитивно зображено бойовиків Донбасу.

З метою перевірки дотримання вимог частини другої статті 6, пунктів а), б) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення», частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію» (йдеться про гарантування інформаційної безпеки) регулятор призначив позапланову перевірку мовника.

Директору юридичного департаменту ТОВ «Телерадіо«Україна» Олені Водолажко було вручено запрошення на розгляд цього питання на засіданні Національної ради наступного тижня. Законом передбачено, що таке запрошення має бути вручене за 5 днів до розгляду питання.

Журналістам, присутнім на засіданні, голова Національної ради Юрій Артеменко пояснив, що сьогодні немає сенсу глибоко вникати в тему призначення перевірки. Спочатку регулятор зафіксує факт трансляції цієї серії, як того вимагає закон, а вже після цього буде розглядатися питання по суті клопотань громадян.

Крім цього, регулятор звернувся до неурядових і медійних організацій та незалежних експертів із проханням надати висновки щодо контексту зазначеної серії. Тому колегіальний орган буде ухвалювати рішення, спираючись також і на рекомендації громадськості.

Джерело

1 thought on “Телеканалу «Україна» призначено позапланову перевірку

Comments are closed.