Нацрада нагадала мовникам про два дні пам’яті цього тижня

Нацрада нагадала мовникам про два дні пам’яті цього тижня:
22 червня відзначається День пам’яті загиблих у роки Другої світової війни, а 23 червня – День пам’яті з нагоди 75 років із часу масових розстрілів політичних в’язнів на Західній Україні протягом червня – липня 1941 року.

Нацрада рекомендує при плануванні програм і передач на ці дні керуватися Правилами ведення мовлення на теле- і радіоканалах у дні трауру (скорботи, жалоби) та дні пам’яті. Згідно з цим документом у день пам’яті телерадіоорганізації зобов’язані:

    • поширювати мінімум раз на дві години в ефірному часі інформацію про день пам’яті;
    • припинити трансляцію комедійних та еротичних фільмів, гумористичних передач;
    • під час телетрансляції розмістити на екрані відповідне стилізоване зображення або палаючу свічку, які є доречними до відповідної події;
    • оголосити о 12.00 хвилину мовчання із супроводженням звуку метронома, якщо інше не передбачено відповідним нормативно-правовим актом.

Нагадаємо, 16 червня Нацрада призначила позапланові перевірки чотирьох телеканалів – «UA:Перший», Перший діловий, Dobro і «Малятко-TV» – через недотримання ними Правил ведення мовлення в дні трауру та дні пам’яті 18 травня (День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу) і 25 травня (День скорботи та пам’яті 90 років з дня вбивства Симона Петлюри).

джерело: http://detector.media/