ІнАУ виступає за впровадження в Україні європейських норм в сфері перехоплення телекомунікацій

ІнАУ направила в профільні парламентські комітети листи щодо законопроекту №4812 від 14.06.2016: див. Лист №112/1-5 від 01.07.2016 щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо діяльності Національного антикорупційного бюро України)» (№ 4812 від 14.06.2016).

Лист містить прохання не погоджувати цей законопроект в частині надання підрозділам Національного антикорупційного бюро України права на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж.

Позиція ІнАУ полягає в тому, що подальше збільшення кількості підрозділів, які отримають права на зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, несе загрозу порушенню конституційних прав і свобод громадян та юридичних осіб. Оптимальним шляхом вирішення даної проблеми могло б бути створення на базі існуючих оперативно-технічних підрозділів СБУ, Національної поліції України та інших, які здійснюють технічне забезпечення оперативно-розшукової діяльності в країні, єдиного підрозділу, який виконуватиме виключно технічну функцію зняття інформації з транспортних телекомунікаційних мереж, в тому числі при виконанні негласних слідчих (розшукових) дій, на підставі ухвали слідчого судді.

 

Джерело: http://www.inau.org.ua/