Покриття Місто-ТВ: Батиївка

Батиєва гора (Батиївка) (рос. Батыева гора (Батыевка))— історична місцевість, селище у м. Києві. Розташована на схилі пагорба над річкою Либідь і залізницею між Протасовим і Кучминим ярами. Орієнтовні межі — по Краснодонській вулиці, початковій частині Волгоградської вулиці, Городній вулиці та залізницею. Місто-ТВ надає послуги кабельного телебачення та доступу до мережі інтернет на частині території Батиєвої гори (Батиївки).

На сучасній Батиєвій горі було знайдено могильники Зарубинецької культури (II—IV ст. н. е.), в пізніший час тут, ймовірно, існувало поселення, однак жодних досліджень не проводилося, розташування поселення невідоме.
Вперше назва зафіксована на картосхемах Києва за 1861 і 1874 роки як Баті могили (від кургана могильника Баті — походження назви не встановлено, до хана Батия, як досі вважалося, відношення не має).
Селище Батиєва гора виникло на межі XIX—XX століття як поселення робітників-залізничників(збереглася значна частина старої забудови). Тоді ж сформувалася мережа вулиць, що без змін збереглася донині — близько 15 вулиць і провулків).
До 1950-х років вулиці мали назву вулиць-ліній (1-ша лінія, 2-га лінія і т. д.), сучасні назви — з 1950-х років.

За матеріалами wikipedia.org