Покриття Місто-ТВ: Паньківщина

Паньківщина- історична місцевість, колишня слобідка у Голосіївському районі. Є частиною Нової Забудови. Простягається між вулицями Тарасівською, Льва Толстого і залізницею Київ—Полтава. По центру хрестоподібно перетинається Паньківською та Микільсько-Ботанічною вулицями. Місто-ТВ надає послуги кабельного телебачення (КТБ) та доступу до мережі інтернет в цьому історичному районі Києва.

Назва — від родини Паньковичів (Панькевичів), які володіли цими землями у 1516—1570 роках: намісника київського митрополита Васька Паньковича і його сина Максима (Паньковичі також володіли маєтками на Лисій горі та на лівобережжі Києва). Згодом Паньківщина належала Софіївському монастирю, від 1786 року — у казенному володінні.

Сучасне планування і назви вулиць — з 1836 року, тоді ж прокладено вул. Паньківську. Інтенсивна забудова Паньківщини почалася у другій половині XIX століття. Тут селилася переважно київська інтелігенція: професори та студенти Університету святого Володимира, лікарі, журналісти, адвокати, діячі мистецтв. Через те у XIX — напочатку XX сторіччя район також був відомий як київський Латинський квартал.

Збереглося багато споруд XIX — поч. XX ст. На розі Паньківської та Микільсько-Ботанічної вулиць знаходився будинок Михайла Грушевського, зруйнований артилерійським обстрілом з бронепоїзда під час наступу більшовиків на Київ. Зберігся флігель, у якому зараз розташований його музей.

За матеріалами wikipedia.org